Horthy méltatására is jut idő a Parlamentben a NATO-s témák és a költségvetés mellett
Az apropó: 103 éve, március elsején lett formálisan is kormányzó az addig csak fővezér Horthy Miklósból.
Az apropó: 103 éve, március elsején lett formálisan is kormányzó az addig csak fővezér Horthy Miklósból.
Elállták aktivistáikkal a telep mindkét bejáratát. A rendőrség is kivonult, két emberrel szemben szabálysértési eljárás indult.
Hogyan jutottunk oda, hogy a kitörés napja nem egy elenyésző politikai kisebbség félresöpörhető (esetleg betiltott) megemlékezése, hanem egy olyan éves jelenség, amely most már militáns résztvevők mellett militáns ellentüntetőket is vonz külföldről? A magyarországi radikalizmus hosszú utat tett meg az elmúlt két évtizedben, a meghatározó arcai mégis ugyanazok maradtak: Toroczkai László, és akárhogy is nézzük, Orbán Viktor. Rövid történeti összefoglaló arról, hogyan kerültek a politikai szélsőségek fősodorba Magyarországon, vendégünk Hunyadi Bulcsú, a Political Capital munkatársa.
Nagy Zsolt szerint vannak kérdéskörök, amelyekben hol az egyik, hol a másik politikai érdekcsoportnak van igaza.
Vékony Csongor szerint „1945 hős várvédőire nyugodtan tekinthetünk példaképekként."
A Csott Károlyhoz köthető GrillAngyal felvette a rendeléseket, nem szállított semmit, majd elérhetetlenné vált a vásárlók számára.
A Mi Hazánk politikusa azon háborodott fel, hogy szerinte már kötelezővé tették a Honvédségnél a „genderképzést”. A honvédelmi miniszternek emiatt egyszerre kellett elhatárolódnia a „genderlobbitól” és megvédenie egy, a nemzetközi katonai missziókhoz kapcsolódó érzékenyítő programot. De sikerült?
A legfrissebb pártpreferencia-kutatás szerint továbbra is stabil a kormánypárt előnye.
Az ellenzék pozíciói csak minimálisan javultak, pedig sokat romlott a közhangulat.
A HVG szerzőjének felakasztásáról és kiközösítéséről egy székelyföldi eseményen beszélt Bartha Barna. Pártjának elnöke kommunikációs hibának nevezte a történteket.
Az ellenzéki pártoknak egy közös programjuk van október 23-ra, azt viszont nem ők szervezik: politikusaik ki fognak menni a diákok tüntetésére.
A Mi Hazánk közben feljelentést is tett a Magyar Nemzet ellen, amiért a lap értesüléseket szivárogtatott ki a nemzetbiztonsági bizottság üléséről.
Összeveszett a Momentum és a Mi Hazánk egy bizottsági helycserén, aminek a tétje, hogy melyik párt képviselőjének lesz rálátása a sok százmilliárd forintos és javarészt titkosított honvédelmi, haderőfejlesztési beszerzésekre.
Így is lesz vonulás november 16-án a Bartók Béla úton, csak nem Horthyt, hanem a tolerancia nemzetközi napját ünneplik majd a momentumosok vezetésével.
Novák Elődék még áprilisban jelentették be, hogy lefoglalták a Pride elől az Andrássy utat és más közterületeket.
A Jobbik új elnöke pártját keresztény, jobbközép, nemzeti-konzervatív alakulatként képzeli el, de nem ideológiát, hanem gyakorlati megoldásokat akar kínálni a szavazóknak, erről a hvg360-nak adott interjúban beszélt. Elődjével, Jakab Péterrel – aki jelenleg frakcióvezető – már beszélt arról, miként működhetnek együtt úgy, hogy a Jobbik elkerülje az SZDSZ-esedés rémét. Azt mondja, nincs visszatérés a radikalizmushoz, nem sírja vissza azokat a jobbikosokat, akik most a Mi Hazánkkal vannak. Szerinte a parlament még mindig jogállami keret, ahol van értelme a politizálásnak. Elismeri, hogy 2014-ben, a Krím elcsatolását tévesen ítélték meg: "vakok voltunk, és arányt tévesztettünk". Szörnyű, súlyos és szégyellni való dologként értékeli, amikor évekkel ezelőtt a zsidók listázását sürgette, de azt mondja, azóta bizonyította, hogy nem antiszemita.
A magyarországi társadalmi polarizációt mérte fel a Policy Solutions legújabb kutatása. Kiderült, hogy bár a választások óta kicsit lenyugodtak a kedélyek, mindkét oldal agymosottnak tartja a másik tábort, és az ukrajnai háború és a gazdasági válság megítélése is nagyban függ attól, hogy az ember kire szavaz. Romákat és a muzulmánokat viszont a többség nem szeretne a szomszédjában látni, függetlenül a politikai beállítottságtól.
A 2010-ben megválasztott Domokos László ÁSZ-elnök 12 éves megbízatása a nyáron lejár. Azonban nehéz elképzelni, hogy nyolc képviselő – vagy akár a közülük öt kormánypárti, akinek a szavazata elég a jelöléshez – döntene a jelöltről, akinek személyét a miniszterelnök feltehetőleg kitalálta már. Akár az eddigi vezető is folytathatja.